General Information

Institutional Information: Tıp Fakültesi, Cerrahi Tıp Bil.Bölü, Kadın Hast.Ve Doğum A.D.
Research Areas: Health Sciences

Names in Publications: Tanir M., Tanir M, Tanir HM, Tanir Mete

Metrics

Publication

286

Citation (WoS)

502

H-Index (WoS)

13

Citation (Scopus)

809

H-Index (Scopus)

18

Project

3

Thesis Advisory

8

Open Access

2
UN Sustainable Development Goals

Biography

Dr. Tanır 14 Mayıs 1967 yılında Ankara’da doğdu. İlköğretimi Ankara Kavaklıdere İlkokulu ve orta öğretimi de Özel Ankara Tevfik Fikret Lisesi’nde tamamladı. 1985 yılında Liseyi dönem ikincisi olarak tamamladıktan sonra, Türkiye derecesi yaparak Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’ni kazandı. 1992 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden dönem dördüncüsü olarak mezun oldu. 1992-1996 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Dalında Tıpta Uzmanlık Eğitimini tamamladı. 1997-1998 yılları arasında Van Asker Hastanesinde Jandarma Tabip Teğmen olarak askerlik görevini tamamladıktan sonra, 1999 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nın kurulmasında görev almıştır. 2000 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda öğretim görevlisi olarak göreve başladı. 2001 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda Yardımcı Doçent oldu. Dr Tanır 2003 yılında Amerika’da New York Üniversitesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı, Ultrason Biriminde Prof Dr.Ilan Timor-Tritsch’in yanında 3 ay süre ile Research Fellow’ olarak görev aldı.  2006 yılında aynı Anabilim Dalı’ndan doçent oldu.

   Dr. Tanır 2010 tarihinden Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanlığını yürütmektedir.  2011 tarihinden itibaren ise Perinatoloji Bilim Dalı Başkanlığı’nı yapmaktadır. 

   Dr Tanır Haziran 2011 tarihinden itibaren Profesör olarak aynı Anabilim Dalı’nda görev yapmaktadır. Uluslararası hakemli dergilerde 53; ulusal hakemli dergilerde 47 olmak üzere toplam 100 bilimsel makalesi bulunmaktadır.. Dr Tanır’ın uluslararası ve ulusal kongrelerde toplam 11 sözlü bildiri; 131 yazılı bildiri olmak üzere toplam 142 bildirisi vardır. Bir adet kitap çeviri editörlüğü ve 16 adet özgün kitap bölüm yazarlığı yapmıştır. Dr Tanır’ın h-indeksi,  2016 yılından bu yana yapılan yayınlar göz önüne alındığında 12'dir. Tüm yayınlar içinse 23'dir..  

     Bunun yanında 9 orijinal kitap bölümü çevirisi yapan Dr Tanır dört tanesi SCI- ve SCI- Expanded olmak üzere, 5 uluslararası dergi ve 3 adet ulusal dergide aktif hakemlik yapmaktadır. Bir ulusal dergide editoryal kurul üyesidir. Google Akademik veri tabanına göre -2021 yılına kadar- Dr Tanır'ın tüm yayınlarına yapılan ulusal ve uluslararası dergilerde yapılan atıf sayısı 1523’dır. Dr Tanır uluslararası kongrelerde bir adet en iyi özgün bildiri ödülü ve ulusal kongrelerde ise bir özgün çalışma ile Bayer Schering Pharma Angeliq Özel Ödülü almaya hak kazanmıştır.

   İlk 3 ay fetal anöploidi tarama programını ünitesine kazandırarak Fetal Medicine Foundation, İngiltere tarafından sertifika almaya hak kazanmıştır. T.C Sağlık Bakanlığı tarafından Eğitici Perinatoloji yan dal uzmanlığı sertifikası’na sahiptir. İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Eşi Gül İhtiyaroğlu Tanır İnşaat Yüksek Mühendisidir. Ekin Tanır ve Kaan Tanır’ın babasıdır.

 

Contact

Email
mtanir@ogu.edu.tr
Web Page
https://avesis.ogu.edu.tr/mtanir
Address
ESOGU Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Perinatoloji Bilim Dalı,Meşelik Kampüsü Büyükdere Prof.Dr. Nabi AVCI Bulvarı No:4 26040 ESKİŞEHİR